Обов’язковий перелік документів, які подають абітурієнти для вступу на перший курс:

  1. документ державного зразка про повну загальну середню освіту (документ про здобутий освітньо-кваліфікаційний рівень) і додаток до нього, на особистий вибір оригінали або копії;
  2. сертифікат зовнішнього незалежного оцінювання (для вступників на основі повної загальної середньої освіти), на особистий вибір – оригінали або копії;
  3. копію документа, що посвідчує особу та громадянство;
  4. 6 кольорових фотокарток (3×4 см).

Інші документи або їх копії подає вступник, якщо це зумовлено особливими умовами зарахування за відповідними напрямами підготовки (спеціальностями), установленими законодавством, у строки, визначені для прийому документів, не пізніше строків, установлених у розділі IV Правил прийому, для прийняття Приймальною комісією першого рішення про рекомендування вступників до зарахування.
Всі копії документів абітурієнти подають при пред’явленні відповідних оригіналів. Копії завіряють печаткою працівники Приймальної комісії.
До участі у конкурсі приймають сертифікат, виданий Українським центром оцінювання якості освіти (УЦОЯО) з мінімальною кількістю балів 100, мінімальний прохідний бал із конкурсів творчих здібностей (творчих конкурсів), передбачених для вступу на спеціальність Правилами прийому, становить 130 балів.
Абітурієнти, яким виповнилось 16 років, пред’являють паспорт, ті, кому не виповнилося 16 років, – свідоцтво про народження, а також військовий документ – військовий квиток або приписне свідоцтво. Якщо абітурієнт змінює прізвище, він має подати копію відповідного документа та пред’явити оригінал цього документа.
Абітурієнти, які вступають за співбесідою (розд. X Правил прийому), проходять творчі конкурси або здають вступні екзамени (розд. VII Правил прийому), отримують повідомлення про час проведення співбесіди (творчих конкурсів, екзаменів).
Подаючи документи, абітурієнт отримує розписку про здані документи, пред’явлення якої є обов’язковим під час обміну копій на оригінали документів, або при їх отриманні.

Право на позаконкурсне зарахування мають вступники згідно з розділом XI Правил прийому:

  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» надане таке право;
  • інваліди 1 та II груп та діти-інваліди віком до 18 років, яким не протипоказане навчання за обраним напрямом (спеціальністю), відповідно до Закону України “Про основи соціальної захищеності інвалідів в Україні”;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи», надане таке право;
  • особи, яким відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці» надане таке право;
  • члени збірних команд України, які брали участь у міжнародних олімпіадах, перелік яких визначений центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки;

Кількість місць для осіб, які мають право на позаконкурсне зарахування, становить 20 відсотків від обсягу державного замовлення з кожної спеціальності, але не менше одного місця. Зарахування на ці місця відбувається за конкурсом відповідно до конкурсного бала вступника.
Для здобуття ступеня магістра вступу поза конкурсом нема!
Вступники, не рекомендовані до зарахування на навчання на визначені місця, мають право брати участь у конкурсі на загальних засадах відповідно до конкурсного бала.

Розрахунок загального конкурсного бала.

Для конкурсного відбору осіб, які вступають на основі повної загальної середньої освіти для здобуття ступеня бакалавра, конкурсний бал обчислюється шляхом додавання балів сертифіката з конкурсних предметів базового рівня (балів вступних екзаменів), бала за творчий конкурс (у разі його проведення) та середнього бала документа (додатка до документа) про повну загальну середню освіту, помножені на вагові коефіцієнти.

Обов’язковим конкурсним предметом є українська мова та література.
Бали за особливі успіхи нараховують з урахуванням коефіцієнтів відповідно до розділу IV Правил прийому.
Середній бал документа про повну загальну середню освіту обчислюють за 12-бальною шкалою з округленням до десятих частин бала та вносять до Єдиної бази. Внесений до Єдиної бази за 12-бальною шкалою середній бал автоматично переводять у 200-бальну шкалу за таблицею відповідності середнього бала документа про повну загальну середню освіту, обрахованого за 12-бальною шкалою, значенням 200-бальної шкали. Ваговий коефіцієнт бала документа про повну загальну середню освіту становить 10 %.
Зараховують до Університету відповідно до розділу XI цих Правил за умови подання сертифіката ЗНО учасників міжнародних олімпіад за умови, якщо вони вступають на спеціальності галузі знань, для яких базовими є вступне випробування з предмета, з якого вони брали участь у міжнародній олімпіаді.
Призерам (особам, нагородженим дипломами І – III ступенів) IV етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад з базових предметів до конкурсного бала зараховують додатковий бал за умови, якщо вони вступають на спеціальності, для яких базовими є вступне випробування з предмета, з якого вони є призерами.
Призерам III етапу Всеукраїнських конкурсів-захистів науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук України додатково нараховують бали відповідно до секції, з якої вступник брав участь у конкурсі-захисті. Відповідність секцій спеціальностям підготовки визначено у додатку 10 Правил прийому.
Величину додаткового бала для абітурієнтів встановлюють:
нагородженим дипломами І ступеня -10 балів;
нагородженим дипломами II ступеня – 8 балів;
нагородженим дипломами III ступеня – 6 балів.
Додатковий бал зараховують лише за однією з перелічених вище підстав.
Особам із числа професійно орієнтованої молоді, які в рік вступу закінчили підготовчі курси Університету,
для вступу на основі повної загальної середньої освіти до Університету для навчання на природничо- математичних, фізико-математичних та інженерно-технічних спеціальностях (див. додаток 6 Правил прийому) при вступі на відповідну спеціальність Університету додається 10 балів за результатами підсумкової атестації при успішному закінченні підготовчих курсів.
Кількість балів при вступі на відповідний напрям Університету обчислюють за результатами підсумкової атестації за такою схемою: до 6 балів за результатами атестації з української мови та літератури та до 7 балів за результатами атестації з кожного іншого конкурсного предмету. Успішне закінчення підготовчих курсів вважають тоді, коли абітурієнт набирає не менше 6 балів за результатами підсумкової атестації.

Бажаємо Вам успіху!